Poštovani članovi,

U želji da Vam HKDM pruži pravovremene novosti o dentalnoj medicini, organizaciji stručnih edukacija i kongresa, te ostalih aktualnih novosti važnih za Vaš daljnji rad, molimo Vas da ovim putem dostavite stručnoj službi Komore svoju e-mail adresu na koju ćemo Vam ubuduće slati navedene informacije.

Svoju e-mail adresu, ime i prezime i po mogućnosti članski broj, pošaljite na hkdm@hkdm.hr.

Zahvaljujemo,
HKDM

X

REZULTATI IZBORA ZA VIJEĆNIKE SKUPŠTINE KOMORE, ČLANOVE UPRAVNOG ODBORA STRUKOVNOG RAZREDA DENTALNIH TEHNIČARA I ČLANOVE UPRAVNOG ODBORA STRUKOVNOG RAZREDA DENTALNIH ASISTENATA

 

Sukladno članku 34. stavku 4. Pravilnika o izboru tijela Komore, Središnje izborno povjerenstvo  utvrđuje rezultate glasovanja kako slijedi:

 

Glasovanju se odazvalo:

-        1139 doktora dentalne medicine, što čini ukupno 23,01% ukupnog članstva;

-        206 dentalnih tehničara, što čini ukupno 11,06% ukupnog članstva;

-        106 dentalnih asistenata, što čini ukupno 10,6% ukupnog članstva;

 

PODRUČNO SJEDIŠTE OSIJEK:

 

Doktori dentalne medicine - za vijećnike Skupštine Komore

 

1) Broj upisanih u birački popis: 484

2) Broj birača koji su glasovali: 85 (17,56 %)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Osijek:

 

I. Brodsko-posavska županija:

1. Leko, Jasna                             30

2. Stilinović, Branko                      32

 

II. Osječko-baranjska županija:

1. Sikora, Miroslav ml.                  61

 

III. Požeško-slavonska županija

          1. Čulo, Eugen                             31

 

IV. Virovitičko-podravska županija

          1. Hock, Davor                             25

          2. Šantić, Ivica                             27

 

V. Vukovarsko-srijemska županija

1. Špehar, Daniel                          41

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 3

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Komore u izbornoj jedinici Osijek:

1. Sikora, Miroslav ml.                  61

2. Špehar, Daniel                          41

3. Stilinović, Branko                      32

4. Čulo, Eugen                             31

5. Leko, Jasna                             30

6. Šantić, Ivica                             27

 

Dentalni tehničari - za vijećnike Skupštine Komore

1) Broj upisanih u birački popis: 221

2) Broj birača koji su glasovali: 24(10,85 %)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Osijek:

 

Područno sjedište Split

Zadarska županija

          1. Car, Senka                               21   

 

Područno sjedište Zagreb

Grad Zagreb

1. Vranić, Nevenka                       23

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

 

Dentalni tehničari - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara

1) Broj upisanih u birački popis: 221

2) Broj birača koji su glasovali: 23(10,40%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Osijek:

 

Virovitičko-podravska županija

1. Dorić, Ivan                                         23

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

5) Ime i prezime kandidata koji je izabran za člana upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara:

1. Dorić, Ivan                                         23

 

Dentalni asistenti - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata

1) Broj upisanih u birački popis: 143

2) Broj birača koji su glasovali: 24(16,78%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Osijek:

 

Osječko - baranjska županija

1. Jerković, Mirela                        24

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

5) Ime i prezime kandidata koji je izabran za člana upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata:

1. Jerković, Mirela                        24

 

 

 

PODRUČNO SJEDIŠTE RIJEKA:

 

Doktori dentalne medicine - za vijećnike Skupštine Komore

 

1) Broj upisanih u birački popis: 906

2) Broj birača koji su glasovali: 159(17,54%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Rijeka:

 

I. Istarska županija

          1. Rumac Kilibarda, Iva                 63

 

II. Ličko-senjska županija

          1. Čemeljić Šuljić, Smiljana            56

          2. Kostelac Jakovac, Draženka     60

 

III. Primorsko-goranska županija

          1. Rački, Darko                          121

          2. Lajnert, Vlatka                          68

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 3

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Komore u izbornoj jedinici Rijeka:

1. Rački, Darko                          121

2. Lajnert, Vlatka                          68

3. Rumac Kilibarda, Iva                 63

4. Kostelac Jakovac, Draženka     60

5. Čemeljić Šuljić, Smiljana            56

 

Dentalni tehničari - za vijećnike Skupštine Komore

1) Broj upisanih u birački popis: 412

2) Broj birača koji su glasovali: 39 (9,46%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Rijeka:

 

Područno sjedište Split

Zadarska županija

          1. Car, Senka                               29

 

Područno sjedište Zagreb

Grad Zagreb

1. Vranić, Nevenka                       31

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

 

Dentalni tehničari - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara

1) Broj upisanih u birački popis: 412

2) Broj birača koji su glasovali: 43(10,43%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Rijeka:

 

Istarska županija

1. Matić, Tatjana                          29

 

Primorsko-goranska županija

          1. Pauletić, Mirko                          36

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 1

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara:

1. Pauletić, Mirko                          36

2. Matić, Tatjana                          29

 

 

PODRUČNO SJEDIŠTE SPLIT:

 

Doktori dentalne medicine - za vijećnike Skupštine Komore

 

1) Broj upisanih u birački popis: 963

2) Broj birača koji su glasovali: 277(28,76%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Split:

 

I. Dubrovačko-neretvanska županija

          1. Jeramaz, Srećko                      56

 

II. Splitsko-dalmatinska županija

          1. Jakšić, Ivica                           131

          2. Krolo, Marta                           110

          3. Milevčić, Deni                         141

          4. Vidović, Neven                       134

 

III. Šibensko-kninska županija

          1. Bego, Krešimir                          68

          2. Lubina, Luka                          106

 

IV. Zadarska županija

          1. Radoš, Mislav                         132

          2. Srzentić, Ivan                            45

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 16

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Komore u izbornoj jedinici Split:

 

1. Milevčić, Deni                         141

2. Vidović, Neven                       134

3. Radoš, Mislav                         132

4. Jakšić, Ivica                           131

5. Krolo, Marta                           110

6. Lubina, Luka                          106

7. Jeramaz, Srećko                      56

 

Dentalni tehničari - za vijećnike Skupštine Komore

1) Broj upisanih u birački popis: 300

2) Broj birača koji su glasovali: 50 (16,66%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Split:

 

Područno sjedište Split

Zadarska županija

          1. Car, Senka                               27

 

Područno sjedište Zagreb

Grad Zagreb

1. Vranić, Nevenka                        6

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 1

 

Dentalni tehničari - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara

1) Broj upisanih u birački popis: 300

2) Broj birača koji su glasovali: 51 (17%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Split:

 

Dubrovačko – neretvanska županija

1.     Dragović, Stanislav                  25

 

Splitsko – dalmatinska županija

1.     Ivandić, Snježana                    14

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 1

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara:

1. Dragović, Stanislav                   25

2. Ivandić, Snježana                     14

 

PODRUČNO SJEDIŠTE VARAŽDIN:

 

Doktori dentalne medicine za vijećnike Skupštine Komore

 

1) Broj upisanih u birački popis: 335

2) Broj birača koji su glasovali: 71  (21,19%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Varaždin:

 

I. Bjelovarsko-bilogorska županija

1. Anić Zirdum, Katarina                20

 

II. Koprivničko-križevačka županija

          1. Sabolović, Zoran                       20

 

 

III. Međimurska županija

          1. Križan, Biserka                         25

 

IV. Varaždinska županija

          1. Galović Kučko, Mirjana             22

          2. Novak, Dražen                         33

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 6

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Komore u izbornoj jedinici Varaždin:

1. Novak, Dražen                         33

2. Križan, Biserka                         25

          3. Galović Kučko, Mirjana             22

          4. Anić Zirdum, Katarina                20

          5. Sabolović, Zoran                       20

 

Dentalni tehničari - za vijećnike Skupštine Komore

1) Broj upisanih u birački popis: 146

2) Broj birača koji su glasovali: 16(10,95%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Varaždin:

 

Područno sjedište Split

Zadarska županija

          1. Car, Senka                               10

 

Područno sjedište Zagreb

Grad Zagreb

1. Vranić, Nevenka                       16

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

 

Dentalni tehničari - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara

1) Broj upisanih u birački popis: 146

2) Broj birača koji su glasovali: 17(11,64%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Varaždin:

 

Međimurska županija

          1. Stokić, Radoslav                       17

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 0

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara:

1. Stokić, Radoslav                       17

 

Dentalni asistenti - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata

1) Broj upisanih u birački popis: 119

2) Broj birača koji su glasovali: 21(17,64%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Varaždin:

 

Varaždinska županija

1. Hunjet, Nataša                         19

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 2

5) Ime i prezime kandidata koji je izabran za člana upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata:

1. Hunjet, Nataša                         19

 

PODRUČNO SJEDIŠTE ZAGREB:

 

Doktori dentalne medicine - za vijećnike Skupštine Komore

 

1) Broj upisanih u birački popis: 2261

2) Broj birača koji su glasovali: 547 (24,19%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Zagreb:

 

I. Grad Zagreb

1. Gjumlić, Dorotea                     313

2. Kovačić, Andrijana                  346

3. Krupić, Ivana                          288

4. Omrčen, Ante                         348

5. Perić, Marcela                          22

6. Petričević, Nikola                      42

7. Pezo, Hrvoje                          408

8. Picek, Pavle                           317

9. Sudarević, Karlo                     338

10. Udiljak, Žarko                       289

11. Žarković, Dubravko               100

 

II. Karlovačka županija

          1. Mekovec, Zlatka                     341

          2. Mušura, Stjepko                       61

 

III. Krapinsko-zagorska županija

          1. Medija, Hrvoje                        225

 

IV. Sisačko-moslavačka županija

          1. Borić, Davor                           277

          2. Golik, Vlatka                             40

 

V. Zagrebačka županija

          1. Rašperić, Maja                       231

           

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 22

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Komore u izbornoj jedinici Zagreb:

1. Pezo, Hrvoje                          408

2. Omrčen, Ante                         348

3. Kovačić, Andrijana                  346

4. Mekovec, Zlatka                     341

5. Sudarević, Karlo                     338

6. Picek, Pavle                           317

7. Gjumlić, Dorotea                     313

8. Udiljak, Žarko                         289

9. Krupić, Ivana                          288

10. Borić, Davor                         277

11. Rašperić, Maja                     231

12. Medija, Hrvoje                      225

 

Dentalni tehničari - za vijećnike Skupštine Komore

1) Broj upisanih u birački popis: 484

2) Broj birača koji su glasovali: 71 (14,66%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Zagreb:

 

Područno sjedište Split

Zadarska županija

          1. Car, Senka                               28

 

Područno sjedište Zagreb

Grad Zagreb

1. Vranić, Nevenka                       68

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 6

 

Dentalni tehničari - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara

1) Broj upisanih u birački popis: 783

2) Broj birača koji su glasovali: 72 (9,19%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Zagreb:

 

Grad Zagreb

          1. Flegar, Dubravko Sven             42

 

Krapinsko-zagorska županija

          1. Krizmanić, Vesna                      53

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 7

5) Ime i prezime kandidata koji su izabrani za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih tehničara:

1. Krizmanić, Vesna                      53

2. Flegar, Dubravko Sven             42

 

Dentalni asistenti - za članove Upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata

1) Broj upisanih u birački popis: 336

2) Broj birača koji su glasovali: 61(18,15%)

3) Broj glasova koji je dobio pojedini kandidat u izbornoj jedinici područnog sjedišta Zagreb:

 

Grad Zagreb

1. Jozić, Violeta                            14

2. Milošević, Denis                        37

3. Škreblin Novina, Ana                 13

4. Topolovec, Renata                    20

 

4) Broj nevažećih glasačkih listića: 2

5) Ime i prezime kandidata koji je izabran za člana upravnog odbora Strukovnog razreda dentalnih asistenata:

1. Milošević, Denis                        37

2. Topolovec, Renata                    20

 

ZAJEDNIČKA LISTA ZA DENTALNE TEHNIČARE – VIJEĆNIKE SKUPŠTINE KOMORE

 

                PODRUČNO SJEDIŠTE ZAGREB

 

Grad Zagreb

 

 

 

 

Red. br.

Ime i prezime

Broj glasova

PS Osijek

Broj glasova

PS Rijeka

Broj glasova

PS Split

Broj glasova

PS Varaždin

Broj glasova

PS Zagreb

Ukupno

1.    

Vranić, Nevenka

23

31

6

16

68

144

 

         

 

 

 

 

           PODRUČNO SJEDIŠTE SPLIT

Zadarskažupanija

 

Red. br.

Ime i prezime

Broj glasova

PS Osijek

Broj glasova

PS Rijeka

Broj glasova

PS Split

Broj glasova

PS Varaždin

Broj glasova

PS Zagreb

Ukupno

1.

Car, Senka

21

29

27

10

26

113

 

 

Ime i prezime kandidata koji su izabrani za vijećnike Skupštine Hrvatske komore dentalne medicine:

 

Red. br.

Ime i prezime

Broj glasova

1

Vranić, Nevenka

144

2

Car, Senka

113

 

 

VIJEĆNICI SKUPŠTINE KOMORE

 

PODRUČNO SJEDIŠTE OSIJEK

1. Sikora, Miroslav ml.      

2. Špehar, Daniel   

3. Stilinović, Branko         

4. Čulo, Eugen       

5. Leko, Jasna                 

6. Šantić, Ivica                 

 

PODRUČNO SJEDIŠTE RIJEKA

1. Rački, Darko      

2. Lajnert, Vlatka             

3. Rumac Kilibarda, Iva    

4. Kostelac Jakovac, Draženka  

5. Čemeljić Šuljić, Smiljana         

 

PODRUČNO SJEDIŠTE SPLIT

1. Milevčić, Deni              

2. Vidović, Neven             

3. Radoš, Mislav              

4. Jakšić, Ivica                 

5. Krolo, Marta                

6. Lubina, Luka                

7. Jeramaz, Srećko          

         

PODRUČNO SJEDIŠTE VARAŽDIN

1. Novak, Dražen             

2. Križan, Biserka            

3. Galović Kučko, Mirjana 

4. Anić Zirdum, Katarina             

5. Sabolović, Zoran                    

 

PODRUČNO SJEDIŠTE ZAGREB.

1. Pezo, Hrvoje                         

2. Omrčen, Ante                        

3. Kovačić, Andrijana                 

4. Mekovec, Zlatka                    

5. Sudarević, Karlo                    

6. Picek, Pavle                          

7. Gjumlić, Dorotea                    

8. Udiljak, Žarko                        

9. Krupić, Ivana                         

10. Borić, Davor                        

11. Rašperić, Maja                    

12. Medija, Hrvoje                     

                   

 

VIJEĆNICI SKUPŠTINE KOMORE

 

          1. Vranić, Nevenka

          2. Car, Senka

 

UPRAVNI ODBOR STRUKOVNOG RAZREDA DENTALNIH TEHIČARA 

 

PODRUČNO SJEDIŠTE OSIJEK

1. Dorić, Ivan

 

PODRUČNO SJEDIŠTE RIJEKA

          1. Pauletić, Mirko

          2. Matić, Tatjana

 

PODRUČNO SJEDIŠTE SPLIT

          1. Dragović, Stanislav

          2. Ivandić, Snježana

 

PODRUČNO SJEDIŠTE VARAŽDIN

           1. Stokić, Radoslav

 

PODRUČNO SJEDIŠTE ZAGREB

          1. Krizmanić, Vesna

          2. Flegar, Dubravko Sven

 

UPRAVNI ODBOR STRUKOVNOG RAZREDA DENTALNIH ASISTENATA 

 

PODRUČNO SJEDIŠTE OSIJEK

1. Jerković, Mirela

 

PODRUČNO SJEDIŠTE VARAŽDIN

           1. Hunjet, Nataša

 

PODRUČNO SJEDIŠTE ZAGREB

          1. Milošević, Denis

          2. Topolovec, Renata

 

Na temelju članka 36. Pravilnika o izboru tijela Komore, prigovor zbog nepravilnosti u postupku kandidiranja i postupku izbora može podnijeti svaki birač za svoju izbornu jedinicu područnog sjedišta.Prigovor iz prethodnog stavka podnosi se Središnjem izbornom povjerenstvu u roku od 24 sata računajući od isteka dana kad je izvršena radnja na koju se stavlja prigovor. Središnje izborno povjerenstvo obvezno je donijeti odluku o prigovoru u roku od 24 sata od dana dostave prigovora, odnosno od dana kada su mu dostavljeni izborni materijali na koje se odnosi prigovor.

 

                                                 SREDIŠNJE IZBORNO POVJERENSTVO